Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


Відкрито книжкову виставку, присвячену Вольфгангу Амадею Моцарту

Опубліковано: Четвер, 21 січня 

min
max

До 260-ти річчя від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта (1756—1791), австрійського композитора у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжкову виставку: «Найгеніальніший музикант в історії людства» (експонується з 18 січня до 08 лютого в приміщенні абонементу )

Довідка

Вольфганг Амадей Моцарт народився 27 січня 1756 року в місті Зальцбург. Зальцбург, розташований в районі Альп в сім'ї великого музиканта.

Моцарт належить до найбільших геніїв світового музичного мистецтва. Його творчість глибоко гуманістична. Пристрасна любов до життя і до людини, невичерпна віра в торжество світлих ідеалів, багатство духовного світу - такі основи світовідчування Моцарта, що знайшли відображення в його музиці. Творчість Моцарта була вищим вираженням прогресивних досягненні музичної культури його часу.

Моцарт створив музику, що являє собою новий і історично більш зрілий етап в розвитку музичного мистецтва.

Для творчості Моцарта характерні жанрова багатогранність, органічне поєднання австрійської народно-національної основи музики з особливостями інших національних музичних культур (більше усього італійської), єдність глибокого ідейного змісту і довершеної художньої форми.

Помер Моцарт в ніч з 4-го на 5-е грудня 1791 року (на тридцять шостому році життя). За декілька годин до смерті він наспівував пісеньку Папагено «Відомий всім я птахолов» з «Чарівної флейти». Причина смерті Моцарта досі є предметом суперечок. Знаменита легенда про отруєння Моцарта композитором Сальєрі, який, дійсно, заздрив генієві Моцарта, і зараз підтримується деякими музикознавцями.

 

Немає коментарів