Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


Батьки та вчителі об'єднуються заради спільної мети

Опубліковано: Середа, 11 травня 

min
max

10 травня 2016р. у м. Львові спільними зусиллями працівників сектору материнства і батьківства Інституту модернізації змісту освіти (м. Київ) та кабінету розвитку освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було організовано круглий  стіл «Свідоме батьківство: реалії та перспективи». Учасники круглого столу - освітяни і лідери громадських об’єднань, які репрезентують батьківську громаду області, - зібралися  заради вироблення  спільного погляду на стан та перспективи розвитку співпраці педагогів і батьків та з нагоди Міжнародного дня сім’ї.

Завідувач  сектору материнства і батьківства  Інституту модернізації змісту освіти Галина Коломоєць познайомила педагогів та батьків з ідеєю Центру свідомого батьківства та розповіла про перші кроки на шляху її втілення. Учасники круглого столу визнали інформативними та корисними для розуміння стану системи загальної освіти області представлені Іриною Костюк та Галиною Занік результати дослідження якості виховного простору ЗНЗ Львівщини, проведеного у листопаді-грудні 2015 року.  Було взято до відома й результати батьківської конференції, проведеної  з ініціативи Креативної міжнародної дитячої школи (м.Львів).

У роботі круглого столу взяли участь понад 70 осіб, які представляли педагогічні колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, батьківські громади шкіл, Всеукраїнську батьківську християнську організацію «Алетея», Школу розвитку SPE, ….  інші громадські об’єднання.  Учасники круглого столу працювали у секціях:

Співпраця батьків та батьківських об’єднань з навчальними закладами (модератор: Ірина Костюк, методист кабінету розвитку освіти ЛОІППО; експерт: Анатолій Ребрина, канд. пед. наук, доцент);

Школа як центр батьківської просвіти (модератор: Галина Коломоєць, завідувач сектору материнства і батьківства  Інституту модернізації змісту освіти; експерт: Оксана Демура, Інститут модернізації  змісту освіти, канд.  філос. наук, гештальт-терапевт).
Педагогічні працівники як організатори співпраці з батьками та громадськими об’єднаннями (модератор: Ольга Банах, викладач кафедри освітньої політики ЛОІППО; експерт: Наталія Гончарова, Інститут модернізації  змісту освіти, канд. пед. наук).

Підводячи підсумки круглого столу, його учасники констатували, що досягли поставлених цілей, а саме:

обмінялись досвідом роботи щодо виховання дітей і впливу батьків та громадськості на роботу закладів освіти;
обговорили проблеми співпраці батьків та педагогів у вихованні дітей;
визначили напрями (ділянки) та формати співпраці громадських об’єднань батьків, самоврядних батьківських та педагогічних освітніх громад.

Учасники круглого столу підтримали ухвалу та виробили пропозиції для органів управління освіти, дирекції та педагогічних колективів навчальних закладів, органів шкільного громадського самоврядування та громадських об’єднань батьків щодо формування клімату довіри та налагодження системної співпраці з метою виховання дітей.

 

Немає коментарів