Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


Міжнародний проект Республіканської ради освіти викликав великий інтерес

Опубліковано: П`ятниця, 29 грудня 

min
max

У листопаді 2014 року в грузинському місті Кобулеті Азербайджанська Республіканська рада освіти разом із Департаментом освіти Аджарської автономної республіки Грузії і Кобулетським муніципалітетом провели міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Міжнародний обмін досвідом як засіб підвищення якості освіти». Саме в рамках цієї конференції Республіканська рада освіти створила можливість для азербайджанських викладачів взяти участь в уроках зарубіжних колег, вивчити передовий досвід роботи і поділитися власними надбаннями.

Наступним кроком Республіканська рада освіти Азербайджану разом із Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації провели у Львові аналогічну конференцію, яка надала ще одну можливість обміну досвідом для педагогів не тільки цих двох країн. Участь у цій конференції також взяли представники освіти з Польщі, що створило передумови для виникнення зв'язків із працівниками освіти цієї європейської країни.

III Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний обмін досвідом як засіб підвищення якості освіти», яка відбулась у Баку, за участю працівників освіти і науки Львівської області говорить про те, що наші українські колеги високо оцінили проект, реалізований з ініціативи Республіканської ради освіти.

Цілі III Міжнародної конференції

Зазначу, що ще в 2013 році після загально звітних зборів Республіканська рада освіти Азербайджану підготувала «Програму підтримки «Державної стратегії з розвитку освіти в Азербайджанській Республіці», яка була підготовлена відразу після того, як глава держави пан Ільхам Алієв підписав розпорядження про затвердження «Державної стратегії з розвитку освіти в Азербайджанській Республіці». А «Програма», підготовлена Республіканською радою освіти, передбачала, відповідно до своїх положень, підтримку здійснення реформ у сфері освіти. Створення міжнародних зв'язків навчальних закладів, приєднання вчителів до міжнародного обміну досвідом, пропаганда сучасних тенденцій розвитку азербайджанської освіти становили основу положень «Програми». Не випадково, що доповіді всіх педагогів, які виступили на науково-практичних конференціях, що пройшли у Грузії і в Україні, були присвячені практичному застосуванню на заняттях новацій і стали результатами цих нововведень. За цими виступами, що викликали великий інтерес у наших зарубіжних колег, можна було сформувати повне уявлення про сучасний рівень азербайджанського освіти.

Львівський етап міжнародної конференції дав можливість сформувати найбільш чітке уявлення про освіту в Азербайджані в українських освітян. Голова Республіканської ради освіти, доктор педагогічних наук, професор Аждар Агаєв дав кілька інтерв'ю Львівським телеканалам, в яких докладно виклав мету конференції і розповів про реформи, здійснені у сфері освіти в Азербайджані.

Бакинська конференція допомогла українцям сформувати певне уявлення про азербайджанську освіту і про Азербайджан у цілому і дала можливість спостерігати практичне застосування описаних в доповідях новацій.

13-14 січня 2017 року в Баку відбулася III Міжнародна науково-практична конференція, в якій взяли участь: директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук, доцент Марія Зубрицька, голова Турківського районного управління освіти Наталя Гошівська, керівник Мостиського районного відділу освіти Валентина Чернега, керівник «Освітнього порталу Львівщини» департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Ольга Парчевська, секретар Рясне-Руської сільської ради Святослав Хацко, директор Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» села Рясне-Руське Ігор Хоружий, голова Контрольно-ревізійної комісії Конгресу азербайджанців України Адигёзал Сафаров, журналіст, координатор проекту по Україні Мірфеттах Расулов. Згідно з програмою конференції, знайомство гостей з азербайджанською освітою повинно було проводитися за певним планом. Звичайно ж, двох днів було недостатньо для того, щоб охопити всі досягнення у сфері освіти за великий період часу, і тому було вирішено розпланувати програму таким чином, щоб сформувати у гостей загальне уявлення, і в майбутньому, на інших конференціях, закласти основи зв'язків для подальшого обміну досвідом. Інтерес, який викликала ця конференція серед педагогічної громадськості, дозволив зробити висновки, що в найближчому майбутньому ці зв'язки будуть мати більше коло охоплення.

Немає коментарів