Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


«Українська академія друкарства: вчора і сьогодні...» - з книги Боюкага Микаіллі «Під одним небом»

Опубліковано: Четвер, 04 січня 

min
max

Ми зустрілись із проректором УАД з наукової роботи доцентом, кандидатом технічних наук Володимиром Маїком і завідувачем кафедри графічного дизайну і мистецтва книги кандидатом мистецтвознавства, Заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Стасенком у центрі Львова, в історичній будівлі на вулиці Підвальна, 17, де знаходиться перший корпус Української академії друкарства (далі ‒ УАД). Разом зі мною на зустрічі були присутні член управлінського апарату Азербайджанської Ради Освіти Самір Мехті-заде і керівник «Освітнього порталу Львівщини» пані Ольга Парчевська. До академії можна дістатись різними вуличками. Ми ж прийшли до неї через книжковий ринок, де посеред торгової площі стоїть пам'ятник першодрукареві Івану Федорову: горда постать з книгою в руках. Окрім символічності, таке близьке розташування пам'ятника Івану Федорову і академії друкарства має свою логіку, оскільки Іван Федоров – один із перших друкарів на Русі, і пам'ять про нього увічнила сьогодні Українська академія друкарства.

Увійшовши до будівлі, ніби потрапляєш в іншу епоху, тут відчувається дух традиційної європейської архітектури, атмосфера старих європейських міст. Українцям властиво дбайливе ставлення до пам'яток старовини, і водночас вони активно впроваджують в освітній процес сучасні технології – останні досягнення науково-технічної думки. Саме з цього ми розпочали нашу розмову з Володимиром Маїком і Володимиром Стасенком. Я подумки подякував директору Навчально-реабілітаційного центру «Левеня» пані Ремажевській: саме вона порадила мені відвідати цю унікальну академію. Українська академія друкарства святкує сьогодні 87 років. Це, звичайно, вік чималий, і історію цього навчального закладу від дня його заснування і до сьогодні буде складно описати в невеликій статті. Проте я спробую охопити весь період, посилаючись на інформацію, надану моїми співрозмовниками, а цю статтю можна назвати нашим спільним твором.

Українська академія друкарства названа на честь Івана Федорова, який заклав основи книговидавництва в Росії та Україні. За сферою діяльності академія не має аналогів у Європі, а її випускники працюють у видавництвах, друкарнях, засобах масової інформації, книгарнях, рекламних організаціях, науково-дослідних установах, на поліграфічних і машинобудівних підприємствах не тільки в Україні, але і по всьому світу. Володимир Маїк зазначає, що творча атмосфера академії стимулює креативну діяльність студентів, дозволяє їм досягти значних успіхів в обраній сфері. У процесі навчання викладачі намагаються дати студентам не тільки знання з обраної спеціальності, а й прищепити професійні навички, передати життєвий досвід. Позиція закладу і подібний підхід до педагогічного процесу співзвучні сучасним пріоритетам освіти, адже у всьому світі цінуються висококваліфіковані фахівці.

Від своїх співрозмовників я дізнався, що академія – член Міжнародної асоціації поліграфічних навчальних закладів. Ректор академії професор, доктор технічних наук Богдан Дурняк, який очолює заклад із 2003 року, надає велике значення міжнародним зв'язкам. Співпраця з університетом Оксфорд-Брукс, Лейпцизьким і Берзьким університетами, Варшавським політехнічним університетом, Московським державним університетом друку, фірмами «Гейдельберг», «Ман-Роланд», «Адаст», «Колбус» розкриває нові горизонти перед навчальним закладом. За багаторічну успішну педагогічну діяльність Українській академії друкарства присвоєно почесне звання «Лідер сучасної освіти».

Продовження буде..

Немає коментарів