8192 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead /home/osnovalvivua/public_html/core/DB/Database.php 13 Основа - Педагогічний часопис Львівщини
Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


Соціально-психологічний театр

Опубліковано: Неділя, 12 лютого 

min
max

Мета

Соціально-психологічний театр створюється з метою розвитку креативних та комунікативних здібностей учнів, підвищення рівня їх життєвих компетентностей, подолання негативних явищ в учнівському середовищі та активізації роботи шкільного самоврядування та впровадження інноваційних та інтерактивних методів у навчально-виховний процес.

Основні принципи

Робота соціально-психологічного театру ґрунтується на таких принципах:

  1. Ясність у визначенні сюжету.
  2. Чітко виражений протагоніст. Протагоністом є людина, яка зазнає пригнічення у своєму соціальному середовищі.
  3. В ЦЕ повинно віритися.
  4. Це повинно мати можливість змінюватися.

Тематика

Змістом вистав соціально-психологічного театру є інсценування художніх текстів, п'єси, складені дітьми - акторами або дорослими, - режисером чи керівником театру, імпровізоване інсценування життєвих ситуацій. Основними принципами при відборі тем та п'єс для постановки є їх близькість та співзвучність особистим переживанням дітей, доступність теми для сценічного втілення та її ресурсний та розвиваючий потенціал.

Основною особливістю вистав соціально-психологічного театру є залучення глядачів до сценічного дійства та обговорення проблем, піднятих у виставі.

Організаційні принципи роботи

Керівником соціально-психологічного театру призначається один з працівників психолого-педагогічної служби: практичний психолог, соціальний педагог або педагог-організатор.

До роботи у соціально-психологічному театрі на добровільних засадах залучаються учні 7-10-х класів, з тих, хто виявляє інтерес до сценічної та літературної роботи, а також ті, хто прагне краще пізнати себе та спілкуватися з однолітками, порушує шкільну дисципліну, конфліктує з вчителями, відчуває брак уваги в сімї тощо.

Адміністрація школи надає всебічну підтримку діяльності соціально-психологічного театру в організації репетицій, проведенні вистав та гастролей, моральному стимулюванні учнів-акторів театру.

Немає коментарів